فرمانداری شهرستان فراشبند
شماره خبر: 67426
تاریخ انتشار: 1397/03/02 19:05
نشست روابط عمومی ادارات و رسانه ها با حضور مزارعی معاون فرماندار فراشبندبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فراشبند امروز چهارشنبه ۲ خرداد ۹۷ در آخرین روز از هفته روابط عمومی ، نشست روابط عمومی و رسانه با حضور مزارعی معاون فرماندار فراشبند ، رویین تن رییس دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اسکندری مسئول روابط عمومی فرمانداری ، خبرنگاران ، مدیران سایت های تحلیل خبری آبپا و نخل بیدار و روابط عمومی ادارات و نهاد های شهرستان با هدف تکریم و ایجاد هماهنگی و همدلی بین روابط عمومی ها و رسانه برگزار شد.

مزارعی معاون فرماندار فراشبند ضمن عرض تبریک ماه مبارک رمضان و هفته روابط عمومی به نقش مهم روابط عمومی در عصر ارتباطات که به عنوان هنر هشتم شناخته می شود پرداخت.

وی با بیان این که روابط عمومی در مدیریت استراتژیک هم به محیط بیرون سازمان و هم بر محیط داخل سازمان تاکید دارد گفت : در داخل اخبار مربوط به سازمان و در بیرون معرفی و پیگیری مباحث مرتبط به سازمان بر عهده روابط عمومی می باشد.

معاون فرماندار فراشبند موقعیت هر شرکت ، سازمان یا اداره در عرصه های مختلف را بسته به عملکرد روابط عمومی آن مجموعه دانست و ادامه داد حلقه بین مردم و مسئولان و همچنین پل ارتباطی مدیران و رسانه ها روابط عمومی است که می بایست از این طریق عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی را به گوش مردم برساند.

مزارعی وجود روابط عمومی و رسانه ها را کمکی شایان به پیشرفت شهر و گوش و چشمی برای مسئولان در جهت اداره و مدیریت شهرستان خواند و گفت شهرستان ما از لحاظ تاریخی و فرهنگی شهرستان قدرتمندی است که معرفی آن به عهده شما اصحاب رسانه و مسئولان روابط عمومی می باشد.

وی تاکید کرد انتقادهایتان باید سازنده باشد نه جنبه تخریبی به خود بگیرد ، تا باعث پیشرفت شود و هیچ گاه نباید از دایره انصاف خارج شوید.

در ادامه رویین تن رییس دفتر ارتباط مردمی با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد : رسانه ها اگر در مخالفت با دولت ، خدمات دولت به مردم را تحت پوشش قرار ندهند در قبال نظام و جمهوری اسلامی مسئول هستند وی در ادامه به نقش مهم روابط عمومی رسانه و تبلیغات پرداخت و گفت : اگر ارتباط پیامبر قوی نبود و اگر تبلیغات انجام نمی گرفت شاید جایگاه اسلام خیلی پایین تر از امروز بود.

مهدی محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این جلسه ، روابط عمومی را به شکل یک سامانه تشریفاتی یا حتی اجرایی ما نگاه نمی کنیم بلیکه روابط عمومی یک مدیریت اصلی است. رسانه یعنی مدیریت اصلی اداره یا جامعه.

محمدی ادامه داد : ما باید از نشریات کاغذی بومی حمایت کنیم . روابط عمومی های ادارات باید در نشریات کاغذی اشتراک بگیرند و در جهت گسترش و توسعه آن در سطح استان بکوشند تا در شهرستان وابسته به نشریات کاغذی غیر بومی نباشیم.

رییس  اداره فرهنگ و ارشاد فراشبند افزود یک مدیر زمانی پیشرفت میکند که روابط عمومی قوی داشته باشد. روابط عمومی یک فلسفه مدیریت است و باید بتواند تمام کارهای انجام شده در سازمان را به گوش عموم برساند و اخبار سازمان را انعکاس دهد.

محمدی تاکید کرد یک نشریه چاپی(چهارطاقی) برای شهرستان کم است و چهارطاقی نیز باید از ماه نامه تبدیل به هفته نامه شود.

علی  اسکندری  مسئول روابط عمومی فرمانداری نیز با بیان این که روابط عمومی برای این که بتواند رسالت خود را انجام دهد باید یار مددکاری چون رسانه را در کنار خود داشته باشد و همواره با آن در تعامل باشد ، گفت در این نشست ما قصد داریم به یک وحدت و هماهنگی و همدلی بین روابط عمومی ها و رسانه ها برسیم و مشکلات خبرنگاران و روابط عمومی ها را در ارتباط به هم بررسی کنیم تا ان شاء الله بتوانیم ارتباطی نزدیک تر با تعاملی بیشتر برقرار کنیم.

محسن  عالیشوندی عضو شورای شهر و مدیر سایت چهار راه تحلیل خبری آبپا نیز ضمن تشکر از دوستانشان در هیات تحریر سایت که هیچ گاه از آنان نامی برده نمی شود و همچنین روابط عمومی های ادارات به ویژه اسکندری روابط عمومی پرتلاش فرمانداری ، بیان کرد ما رسانه ها از اخبار و اطلاعات روابط عمومی ادارات استقبال و استفاده می کنیم ولی متاسفانه بجز دو سه تا از ادارات ، آن چیزی که باید و شاید از روابط عمومی ها دریافت نمی کنیم.

وی ادامه داد ده کیلومتر و نیم تعویض زیرساخت شبکه آب رسانی در شهر فراشبند و دهرم انجام شده است و توسط روابط عمومی مربوطه هیچ اطلاع رسانی شکل نگرفته است که این مظلومیت دولت را می رساند .

این عدم اطلاع رسانی ها نه تنها در حق دولت اجهاف می شود بلکه در حق نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز اجهاف است

مدیر سایت چهار راه تحلیل خبری آبپا گفت : ما در سایت آبپا سعی کردیم اخبار را بدون هرگونه حب و بغض و غرض ورزی و اخبار را منتشر کنیم و اگر جایی سهوا تعدی شده یا به حریم خصوصی کسی ورود کردیم من از همین جا عذر خواهی میکنم.

در ادامه محمد باقر اسدی دشتی ، مدیر سایت تحلیل خبری نخل بیدار نیز ضمن تشکر از روابط عمومی سابق فرمانداری و آرزوی موفقیت برای اسکندری روابط عمومی فعلی فرمانداری که با جدیت تمام این کار را دنبال میکند ، گفت با توجه به هجوه های دشمن و زیر سوال بردن دستاورد های انقلاب اسلامی باید مسئولین حوزه خبری اعم از خبرنگاران ، عکاسان خبری ، روابط عمومی ها و ... فعالیت خود را بیشتر کنند.

وی در ادامه به حمایت از پیام رسان های داخلی پرداخت و گفت : هر اداره ای جامعه هدف خود را میتواند تحت تاثیر قرار دهد که از این طریق باید مسئولین روابط عمومی ها کانال های خبری خود را در پیام رسان های داخلی راه اندازی کنند و از تلگرام دل بکنند.

در ادامه اسدی دشتی در خصوص برگزاری کارگاه مقدماتی خبر نویسی برای مسئولین روابط عمومی ادارات اعلام آمادگی کرد.

سپس نبوی زاده روابط عمومی پالایشگاه گاز فراشبند نیز از راه اندازی دوره های تخصصی خبرنویسی و عکاسی حمایت و اعلام آمادگی کرد.

حسین چراغی ، خبرنگار سایت خبری آبپا با بیان این که ما از روابط عمومی ها توقع داریم قبل از این که خبری سوخته شود به دست ما اصحاب رسانه برسد که برای انتشار ارزش خبری خود را از دست نداده باشد. وی ادامه داد وجود سایت هایی مثل نخل بیدار باعث می شود که ما قوی تر عمل کنیم.

در پایان از روابط عمومی های برتر و همچنین اصحاب رسانه شهرستان تقدیر به عمل آمد


  

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی فرمانداری