فرمانداری شهرستان فراشبند
شماره خبر: 77815
تاریخ انتشار: 1397/05/02 21:07
طرح آبخیزداری آبنیلو در اولویت کار فرماندار فراشبندبه گزارش روابط عمومی فرمانداری فراشبند دیروز دو شنبه اول مرداد 97 صادق فروغی فرماندار فراشبند ، علی سلحشوری معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس ، صفری رئیس اداره منابع طبیعی و افشاری کارشناس معین شهرستان فراشبند به همراه شورا و جمعی از معتمدین دهستان آویز از چشمه آبنیلو بازدید به عمل آوردند.
در این بازدید صادق فروغی فرماندار فراشبند ضمن تاکید بر مطلوب بودن کمیت و کیفیت آب چشمه آبنیلو گفت: این چشمه تنها آب شهرستان است که با توجه به شرایط بحرانی و خشکسالی های چند سال اخیر توانسته است به فعالیت خود ادامه دهد و از این رو قابل اعتماد ، برنامه ریزی و سرمایه گذاری است.
مقام عالی دولت در شهرستان فراشبند خاطر نشان کرد این منبع آب برای شهرستان فراشبند حیاتی می باشد چرا که با مهار کردن آن علاوه بر تامین آب شرب شهرستان میتوان چاه های کشاورزان روستا های اطراف را نیز َشارژ نمود.
فرماندار فراشبند ادامه داد این پروژه در اولویت کار ما قرار دارد و امسال برای مطالعه آن چهار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته ایم که اکنون در حال مطالعه می باشد.
در ادامه این بازدید علی سلحشوری معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس ابراز امیدواری کرد و گفت ان شاء الله تا پایان شهریور ماه نتیجه مطالعه مشخص شده و قطعا وارد مرحله اجرایی خواهیم شد.
سلحشور خاطرنشان کرد درپی  مشخص شدن نتیجه مطالعه اگر تامین اعتبار این پروژه از محل منابع استانی مقدور بود خودمان پروژه را اجرا می کنیم  در غیر این صورت وارد ردیف بودجه 98 خواهد شد و از طریق بودجه ملی آن را اجرا خواهیم نمود.
در پایان صفری رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان فراشبند با بیان این که خوشبختانه هم مقامات استانی و هم فرماندار شهرستان برای مهار آب و اجرای این پروژه مصمم هستند ابراز امیدواری کرد و ادامه داد EC این چشمه از 2500 تا 4000 و دبی آن از 35 تا 70 لیتر در فصول مختلف متغیر می باشد.

منبع: علی اسکندری / روابط عمومی فرمانداری فراشبند

نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی: