فرمانداری شهرستان فراشبند
شماره خبر: 78253
تاریخ انتشار: 1397/08/13 22:11
یک قدم تا راه اندازی پالایشگاه بنزین فراشبند



 علی اسکندری مسئول روابط عمومی فرمانداری فراشبند در گفتگو با سایت خبری تحلیل خبری آبپا عنوان کرد: بحمدالله با پیگیری مجدانه نماینده مجلس و فرماندار فراشبند در خصوص واگذاری پالایشگاه بنزین به بخش خصوصی ، اکنون با جذب سرمایه گذار به زودی شاهد احداث این پالایشگاه در شهرستان گازخیز فراشبند خواهیم بود.

 اسکندری ادامه داد با عنایت به برگزاری نشست کورش کرمپور نماینده مجلس،صادق فروغی فرماندار فراشبند ، سید کمال علوی فرماندار فیروزآباد و مسئولان مربوطه با سرمایه گذاران بخش خصوصی در محل پالایشگاه گاز آغار و دالان فراشبند مقدمات اجرای عملی این پروژه کلید خورد.

در ابتدای این جلسه کرمپور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز امیدواری جهت حضور سرمایه گذاران در شهرستان عنوان کرد :اگر روزی باید تفنگ دست می گرفتیم و در جبهه های جنگ از سرزمینمان محافظت می کردیم امروز باید با جذب سرمایه های خارجی در کشور و جذب سرمایه های ملی در شهرستان از کشورمان محافظت کنیم.

کرمپور تولید بنزین را یکی از عوامل خودکفایی کشور دانست و گفت: امروز تولید بنزین در کشور از 55میلیون لیتر به 97 میلیون لیتر رسیده است همین موضوع نیز باعث شده که در تحریم های آمریکا حرفی از بنزین مطرح نشود وی ماندن در این نقطه را کافی ندانست و بیان کرد با افزایش تقاضای مردم باید تولیداتمان را افزایش دهیم.

سپس صادق فروغی فرماندار فراشبند با اشاره به وحدت نظر مسئولان شهرستان در راستای تکریم و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی عنوان کرد: تمامی امور مرتبط به شهرستان اعم از استعلام و مراحل اخذ تاییده ها باید در کمتر از ۴۸ ساعت انجام پذیرد.

فرماندار فراشبند با ابراز امیدواری درخصوص پتانسیل بالای شهرستان در تولید روزانه بیش از 45 میلیون مترمکعب گاز و 10هزار بشکه  میعانات گازی ، گفت: انتظار میرود در سالهای آتی بتوانیم صنایع پایین دستی آن را نیز در شهرستان ایجاد کنیم تا فرصت های شغلی در این منطقه گسترش یابد.

فروغی با اشاره به وجود خطوط لوله انتقال میعانات گازی، به مرکز استان و نیروگاه فجر جم، عنوان کرد: خوشبختانه بستر هایی در این شهرستان فراهم است که این شهرستان را از دیگر جاها برای سرمایه گذاری متمایز کرده است که این امر، دغدغه های انتقال محصول نهایی و یا تامین مواد اولیه را از بین می برد.

در ادامه سرمایه گذار طرح ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص مطالعات و تجارب خود در زمینه نفت و گاز گفت: 30 سال است در زمینه نفت و گاز فعالیت می کنیم و خوش بختانه در این زمینه تجربه کافی را کسب نموده ایم و از نظر اجرایی و فنی آمادگی کامل داریم.

منبع: علی اسکندری / روابط عمومی فرمانداری فراشبند

نظرات کاربران

1
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:
  نظر:
  کد امنیتی: