فرمانداری شهرستان فراشبند
کارنامه فرماندار سابق فراشبند جناب آقای محسن پورزارعی

کارنامه فرماندار بومی فراشبند آقای محسن پورزارعی

 

گوشه از اقدامات محسن پورزارعی ، فرماندار بومی شهرستان فراشبند در دولت تدبیر و امید به قلم ایشان :

بخشی از کارهای اساسی اقدام شده در شهرستان که نیاز به ادامه توسط عزیزان بعدی هست :

 • 1-حوزه گردشگری- تهیه اطلس گردشگری با مشارکت میراث فرهنگی برای اولین بار و مرمت آثار تاریخی در شهرستان .
 • 2-توجه جدی به راه ها به عنوان کلید توسعه تهیه کد مطالعاتی جاده فراشبند نوجین مسقان و تخصیص اعتبار و عملیات راهگشایی ، دریافت کد ، اجرا و تخصیص اعتبار جاده ریز - دژگاه و مطالبه صد ساله مردم شریف دژگاه ، تخصیص اعتبار مستمر و پیگیری مکرر جاده فراشبند به فیروزآباد از 35 درصد پیشرفت تا 95 درصد ، پیگیری احداث راه آهن شیراز به بوشهر از مسیر فراشبند در جلسات با استاندار سابق ، پیگیری احداث جاده فراشبند قنات باغ ، همت لو به کازرون و استان بوشهر تا اتمام کار ...
 • 3-ساماندهی جشن ها و اعیاد مذهبی ، ملی ، جشن شکرگزاری خرما ، جشنواره های آئینی ، برگزاری جشن استقلال شهرستان با حضور شخصیت های کشوری و استانی ، تعیین یک روز به نام فراشبند جهت معرفی داشته ها و بررسی کمبودها و راه های توسعه و پیشرفت شهرستان که این روز در سال گذشته با شکوه هر چه تمام تر برگزار شد و در تقویم شهرستان ثبت و هر سال برگزار خواهد شد . همایش تغییر اقلیم با حضور محققان ، دانشمندان و پژوهشگران کشوری و جهانی در محل کیلاق شهر دهرم ، جشنواره های روستایی عشایری ، برگزاری همایش چهره های ماندگار و تجلیل از آن ها و ... در جهت پاسداشت فرهنگ ، آداب و رسوم مردم شهرستان ...
 • 4-تهیه قرارداد با سازمان زمین شناسی و تهیه اطلس معادن شهرستان جهت جذب سرمایه گذار در حوزه معادن که طلیعه آن آغاز شده است .
 • 5-ساماندهی پیمانکاران ، شرکت ها ، صنوف و ... در جهت افزایش سهم شهرستان در مالیات بر ارزش افزوده متمرکز در اداره مالیاتی شهرستان برای اولین بار هفت میلیارد تومان برای شش شهرستان فارس که یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان به شهرداری ها و دهیاری های فراشبند رسید .
 • 6-اثبات حقانیت سهم فراشبند در معادن کربنات سدیم که منجر به سرمایه گذاری 500 میلیونی شرکت در ساختمان همراه بیمار، بیمارستان امام هادی (ع) شد ، تسهیل در واگذاری بیست هکتار زمین به کارخانه سرب و روی و انتصاب مشاور بومی برای شرکت در جهت توسعه کارخانه ، اشتغال نیروهای بومی و ایجاد بستر صنایع تبدلی ...
 • 7-پیگیری مداوم و مستمر راه اندازی فاز دو پالایشگاه در جهت اشتغال ، کارآفرینی ، تولید خوراک و جلسات مکرر در دفتر وزیر محترم . این کار امروز نیاز به تلاش و پیگیری بیشتر مسئولین شهرستان و کمک نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی دارد.
 • 8-پیگیری مستمر و دریافت خوراک روزانه 2500 بشکه برای شرکت وتوسان جهت راه اندازی پالایشگاه بنزین که متاسفانه با اخذ تمام مجوزها صلاحیت شرکت تایید نشد اما این فرصت برای سرمایه گزاران بعدی وجود دارد .
 • 9-دعوت از سرمایه گزار در حوزه گردشگری آبگرم نوجین با اشتغال حداقل200 نفر کار در دست اجرا است .
 • 10-ساماندهی ادارات تازه تاسیس از نظر ساختمان ، ماشین آلات ، تجهیزات اداری و ... که با گذشت سالها از استقلال شهرستان هنوز فاقد امکانات اولیه برای خدمت دهی به مردم بودند ، تهیه و نصب المان شهدا ، راه اندازی ساختمان اداره راه و سایر ساختمان های ادارات به نحوی که فقط تعداد اندکی از ادارات در حال حاضر ساختمان ندارند ( دو یا سه اداره )
 • 11-شناسایی نیروهای کارآمد ، جوان ، همراه و همدل و متخصص برای سکانداری ادارات در حالی که در این راه مکرر مانع تراشی میشد اما با قاطعیت می گویم که بهترین نیروهای انسانی موجود در شهرستان بر سرکارند که در نگهداشت آنها باید تلاش شود .
 • 12-انقلابی در حوزه اینترنت ، دیجیتال در شهرستان فراشبند ، نوجین ، دهرم و دژگاه انجام گرفته است.
 • 13-در زمینه ی آب روستایی ، بهسازی جاده های روستایی ، انقلابی صورت گرفته است تا آنجا که با خشکسالی و مشکلات فراگیر در کشور تنها یک روستای نارک با تانکر آب رسانی می شود .
 • 14-در حوزه سلامت 21 خانه بهداشت تکمیل ، توسعه و احداث شده است . بیمارستان به دستگاه های سونوگرافی ، اکو ، رادیوگراف ، دیالیز، اتاق عمل و آمبولانس مجهز شده است. توسعه 4000 متر افزایش بنا و البته همه ی اینها با کمک خیرین و حمایت مسئولین انجام شده است.
 • 15-تامین آب شرب و اصلاح شبکه فرسوده سی ساله یا به عبارتی چهل ساله شهر ...
 • 16-در زمینه برق رسانی به روستاها ، توسعه شبکه ، پایداری برق و ... تحولی صورت گرفته است.
 • 17-راه اندازی شبکه برق فشار قوی دهرم که در این شرایط به معجزه شبیه بود . هزینه 15 میلیارد تومان از اعتبارات مناطق محروم ، در حالی که تا سال 92 بخشی از برق دهرم با دیزل تامین می شد .
 • 18-تامین بخشی از اعتبارات شهرداری ها ، قیر رایگان و ... جهت آسفالت معابر ، ایجاد معابر جدید ، زیبایی مبلمان شهری شهرهای دهرم ، نوجین و فراشبند .
 • 19-ساماندهی آب ، خاک کشاورزی ، مسلوب المنفعه نمودن بیش از 500 چاه غیرمجاز و تجمیع چاه های کشاورزی ، وضعیت نابسامان کشاورزی را قدری سامان داد به نحوی که جلوی افراد سودجو در حفر چاه برای اولین بار گرفته شد.
 • 20-برگزاری چهار انتخابات مهم در امنیت کامل به نحوی که یک مورد شکایت وجود نداشته و اگر موردی هم بوده در شهرستان حل شده است.
 • 21-جذب چهل سرمایه گذار بزرگ و کوچک از مرغ سی هزار قطعه ای نوجین تا انرژی های نو ، سبدسازی دژگاه ، بسته بندی صنایع غذایی ، راه اندازی دومین جایگاه سوخت شهرستان ، استخر و مجموعه ورزشی .
 • 22-توجه و اهتمام به امر ورزش جوانان ، راه اندازی و تثبیت پیست موتورسواری ، شروع و ادامه اولین زمین چمن بزرگ فوتبال ، تکمیل سالن های ورزشی نوجین و دژگاه که کم کم داشت به تاریخ می پیوست ، احداث زمین چمن فوتبال دولت آباد و روستای دژگاه و ...
 • 23-جمع بالغ بر دویست پروژه در چهار سال دولت تدبیر و امید در شهرستان به اتمام رسیده . این در حالی است که همگان به شرایط مالی دولت و میزان مشکلات و خرابی ها واقف هستند. نکات ویژه دولت ، همراهی استان ، کمک نماینده ی محترم ، خصوصا تلاش بی وقفه معاونین و همکاران و مسئولین محلی شهرستان ، همگرایی و همدلی آنها ، شورای تامین شهرستان ، نیروهای نظامی و انتظامی ، روحانیت شهرستان ، نخبگان و سیاسون صادق و ... نقش بی بدیلی در همه امور داشته اند و البته در راس همه ی این ها لطف بی شمار الهی را از عوامل کسب این موفقیت ها می دانم و شکرگزار الطافش هستم .آری اینها و جز اینها اقداماتی است که در مدت مسئولیت این جانب به عنوان فرماندار در خدمت همشهریانم بوده ام صورت گرفته است و امیدوارم مورد رضایت حضرت حق و قبول مردم خوب شهرستان قرار گرفته باشد.

در پایان ، جا دارد از نشریه چارطاقی ، اصحاب رسانه ، مشاور ارزشمند و فرزانه جناب دکتر حق شناس که در توسعه ی شهرستان نقش بی بدیلی داشته و دارند ، بزرگان اصلاح طلب و اصولگرا که دل در گرو توسعه ی شهرستان دارند و در این مدت همراهی و همکاری کردند و سخنی ناصواب نگفتند ، تقدیر و تشکر به عمل آورم . در ضمن بیان این مطالب هم جهت ادای دین و بنا به درخواست دوستان انجام شده است .

محسن پورزارعی

عکس های تصادفی